Čerstvé čaje 2019 | Zelené čaje

2019 Song Luo Ji Pin - Zelené zlato

Koupit!

Cena:  235.00 Kč
235.00
Množství:
tisk

Vyšší sorta čerstvého tradičně zpracovaného zeleného čaje přímo z hory Song Luo v jejích vyšších polohách. Tmavozelený stejnoměrný list stočený do jemných volnějších kuliček vydává příjemnou květinovou vůni, jemně pečenou a nasládlou. Barva nálevu je žlutavě jiskřivá a zcela průzračná. Chuťově je čaj velmi plný a přesto velmi svěží a lehký jako vánek. Snese vícero zalití. Cena za 50 g.

 

Sklizeň: 16. dubna 2019

Oblast: Song Luo Shan, 800 m n.m, Xiu Ning, provincie Anhui, Čína

 

Čaj z hory Song Luo nese několik unikátních charakteristik které jej od jiných čajů odlišují: má celkem silný a vystouplý řapík, tenké jasně patrné žilky a jemný, poddajný list oválného tvaru s tupými zoubky po okrajích, konce listů jdou rovnoměrně do špičky. Původní čajovník je keřovitého typu a vyrostl zde přirozeně, jeho zastoupení je přes 80%. Větve čajovníku se rozvětvují pouze zpola, koruna keřů je velká 104cm x 98cm. Odstup mezi rozvětveními je 3.79cm, listy se rozpínají horizontálně, jejich délka je 11.06cm, šířka 4.08cm. Čajovník roste bujně, nové sazeničky mají velkou sílu, rostou rychle a nové pupeny (tipsy) vyrážejí často a pravidlelně.

 

Nejen že má tento čaj znamenitou barvu, vůni i chuť ale také obsahuje mnoho látek, které člověk potřebuje. Podle výzkumů má vysoký obsah vitaminu C (až 170mg/100g), dále obsahuje až 17 druhů aminokyselin, organické sloučeniny a minerály které mají jak výživovací tak léčivé účinky. Song Luo se doporučuje především na podporu trávení, dále pomáhá odstraňovat z těla tuky, zbavuje horkosti a může regulovat tok životní energie. Často byl předepisován na léčbu vysokého krevního tlaku, nemoci ledvin, kardiovaskulárních onemocnění, úplavice ale také na léčbu kožních vředů.

 

Historie tohoto čaje sahá přes 500 let zpět, je proslaven svými léčivými účinky, které mu vysloužili také pojmenování 'Léčivý čaj' ('Medicine Tea'), přesto málem upadl v zapomění i v Číně samotné. Pochází z úrodné, ekologicky čisté a pro pěstování čaje velmi dobře situované oblasti hory Song Luo, která se nachází poblíž vesnice Fu Si (okres Wang An, kraj Xiu Ning) v provincii An-chuej. Podle mnoha historických pramenů jej jako první začali na počátku éry Hongwu (dynastie Ming) kultivovat a vyrábět mniši z místního "Chrámu z nebe seslaného štěstí". Umění sběru a zpracování čaje Song Luo má poměrně přísná pravidla. Sběr začíná obvykle během dnů 'Deště na polích' (Gu Yu - 6. solární období, od cca 20.4.). Sbírají se pouze jemné čerstvé listy - pupen a dva-tři listy a pupen a tři-čtyři listy. Čerstvé listy musí být zkontrolovány a je třeba odstranit příliš velké listy, staré listy, čajové plody, semínka, stonky ap. Sběr i zpracování probíhá v zásadě stejně jako u všech na pánvích zpracovávaných zelených čajů.

Song Luo - Zelené zlato
« zpět