Čerstvé čaje 2019 | Oolongy » světlé | Oolongy » Taiwan (Formosa)

2019 Formosa Ali Shan Ruan Zhi Oolong

Koupit!

Cena:  235.00 Kč
235.00
Množství:
tisk

Vysokohorský oolong pěstovaný v oblasti Alishan na Taiwanu. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších vysokohorských oolongů pocházejících z Taiwanu. Bohaté podloží a každodenní mlhy vysokých hor dopřávají ideální podmínky pro růst čajových keřů. Lístky byly ručně sbírány v zahradách ve výšce okolo 1300 metrů nad mořem. Čaj byl jen lehce oxidován a je bez silnějšího pečení. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Aromaticky květinové, svěží vůně s bohatě ovocnou, komplexní chutí. Konzistence čaje je poměrně hutná, aftertaste dlouze doznívající. Snese mnoho zalití. Cena za 50g balení. 

 

Oblast: Ali Shan, Nantou, Taiwan

Sklizeň: duben 2019

Kultivar: Ruan Zhi (Měkký stonek v klasifikaci oolongových kultivarů, pravděpodobně původní kultivar dovezený na Taiwan z Fujianu; totožný s kultivarem Chin Shin.)

 

Pohoří A Li Shan 阿里山 se rozkládá v centrálně-jižní oblasti Taiwanu. Od nejvyššího tchajwanského pohoří Yushan je odděleno řekou Qishan. Nejvyšším vrcholem je hora Datashan (大塔山), která má výšku 2663 m n. m. Slavná tchajwanská píseň 'A Li Shan De Gu Niang' je o dívce z pohoří A Li Shan. Pojmenování horského pásu pravděpodobně pochází ze slova 'Alit', které v několika tchajwanských domorodých jazycích znamená 'ancestor mountain' (pradávná hora). 

Formosa Ali Shan Ruan Zhi Oolong
Formosa Ali Shan Ruan Zhi Oolong
pohoří Ali Shan
50g vakuované balení
« zpět